تامین نیروی خرید خودرو فروش خودرو با انرژی بخار آب و هاگ

محققان کالج کلمبیا در نیویورک یک منبع تازه انرژی تجدیدپذیر را شناسایی کرده‌اند که بر پایه ی آن , می‌توان از انرژی بخار آب و هاگ‌های باکتریایی خاک برای تامین نیروی یک خرید خودرو فروش خودروی مینیاتوری سود کرد .

دانشمندان با نوسازی فرایند تبخیر آب در آزمایشگاه و مهار انرژی آن توانستند یک خرید خودرو فروش خودروی کوچک مینیاتوری را به تکان دربیاورند . اگر‌چه این انرژی در مقیاس محدود صرفا توانمند به حرکت یک خرید خودرو فروش خودروی کوچک است , ولی دانشمندان امیدوارند در آتی بتوانند آن را گسترش بخشیده و برای جمع‌آوری انرژی از حجمهای عظیم آب راکد نظیر خلیج‌ها و آب پشت سدها مسئله منفعت قرار دهند .

اولیه مبادرت برای ساخت انرژی از پروسه تبخیر توسط ایزگور ساهین , دانشیار زیست‌شناسی دانش گاه کلمبیا انجام شد . او در مطالعات اول خود دریافته بود زمانی که هاگ‌های باکتریایی در سود رطوبت , کوچک و متورم می‌شوند , میتوانند اشیاء را جابه‌جا نمایند .

او با همکاری دیگر دانشمندان دانشکده کلمبیا دستگاهی ایجاد که میتواند انرژی حاصل از جذب رطوبت و تبخیر آن را به انرژی مکانیکی تبدیل کند . این دستگاه شامل قطعات بسیاری از نوارهایی است که در کنار یکدیگر درون یک محفظه پلاستیکی قرار گرفته و روی آنان , شاتر جای‌دارد .

رمانی که آب وارد پایه مخزن می گردد , هوای داخل آن مرطوب میگردد که طول نوارها را ارتقا داده و منجر گشوده شدن شاتر بالای آنان می شود . که این به نوبه خود , هوای مرطوب را منتشر می کند که در فیض , هاگ‌های روی نوارها کوچک شده , نوار را جمع کرده و شاترها را می‌بندد . در اینجا مجددا هوا مرطوب شده و این مراحل تکرار میگردد که منبع مدوامی از انرژی را ارائه می نماید .

محققان این مراحل را یک پیستون تبخیر – محور نامیده‌اند و آن را به ژنراتوری وصل کردند که توانست یک چراغ ال‌ای‌دی را پر‌نور کند .

خرید خودرو فروش خودرو دوم تبخیر – محور محققان «آسیاب رطوبتی» نام دارد که شامل یک چرخ پلاستیکی پوشیده از نوارهای حاوی هاگ است . نیمی از این چرخ درون دور و بر مرطوب و نیم دیگر در معرض هوای خشک بیرونی قراردارد . از آنجایی که نیمی از هاگ‌ها در معرض رطوبت و نیمی دیگر در معرض خشکی قرار دارا هستند , نوعی ناهماهنگی در وزن هر سمت چرخ تولید شده که سبب چرخیدن آن و ساخت یک منبع مداوم انرژی می‌شود .

پژوهشگران , نیروی بدست آمده از این آسیاب رطوبتی را برای روش پرتاب کردن یک خرید خودرو فروش خودروی کوچک آیتم به کار گیری قرار دادند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *